PROFESYONEL ÜRÜN FOTOĞRAFÇILARI

Ürün Fotoğrafçılığı ve Ürün Çekimi Neden Önemlidir?

Mona dijital Malatya ürün fotoğrafçılığı

Mona dijital Malatya ürün fotoğrafçılığı

Ürün fotoğrafçılığı
Ürün fotoğrafçılığı yepyeni gelişen ve gelişmekte olan bir sektör. Daha önceleri yalnızca katalog çekimi olarak bilinen ve genellikle canlı manken üzerinde ürün tanıtımı yapılan çekimler vardı. Şimdilerde ise e-ticaret sitelerinin çoğalması ile ürün fotoğrafçılığı da inanılmaz gelişme gösterdi. Patlama yaşanan bir ürün pazarlama tekniği ürün çekimi desek abartmış olmayız.

E-Ticaret ve ürün görseli
Hemen her ürünü internette bulmanın ve almanın mümkün olduğu bir pazarlama ağı gelişti. İsterse parmakla sayılan üst kalite markaların ürünleri olsun, isterse de bir milyoncu diye tarif edilen basit günlük kullanım ürünleri olsun her kalite ve çeşitteki ürün bu sitelerde yer alıyor. Bu ürünlerin satışının yapılmasında ise en önemli etken ürün fotoğrafı. İnternet üzerinden alışveriş yapmayı tercih eden kişiler yalnızca satıcı firmaların kendilerine sunduğu fotoğraflar üzerinden beğendikleri ürünleri alıp almamaya karar veriyorlar. Bu yüzden ürünün görseli en önemli karar aracı olmaktadır. Ürüne yapılan yorumlar, ürünün özellikleri, tanıtım yazısı gibi etkenler ise ikinci planda kalmaktadır.

Profesyonel çekim ürün fotoğrafı
Satış için ürün fotoğrafı önemini kavrayan firmalar ise ürün çekimi için para harcamaktan kaçınmıyor. Çünkü profesyonel olarak çekilmiş olan bir ürün fotoğrafı ürün satışı için en büyük etkendir. Çünkü o ürünü almayı düşünen kişi tüm fotoğrafları ilgiyle inceleyecektir. Yakınlaştırdığı bir fotoğrafın görüntü kalitesi düştüğünde veya istenen ayrıntı yakalanamadığında akılda soru işareti kalacaktır. Bu sebeple yüksek çözünürlüklü profesyonel fotoğraflar müşteriyi daha memnun edecektir.

Ürün fotoğrafçılığı hakkında bilgi almak için bizi hemen arayın.
Profesyonel çekimler yapalım, müşteri kitlenizi etkileyin.

Adresİnönü Üni. - Malatya / Teknokent

Telefon+90 536 255 6424

Mail Adresimonadijital@gmail.com