07Ekm
dijital dünyaya adım atarken nereden başlamalı - Mona Dijital

İşletmemi Dijital Dünyada Nasıl Büyütürüm?

Yeni açılan işletmelerin ya da “artık büyümenin zamanı geldi” diyen firmaların başvuracağı yegane yöntem dijital pazarlamadır. Çünkü işletmeler fiziksel mekanlarına basılı yayınlarla (el broşürü, katalog, billboard vb.) kısıtlı olarak müşteri çekebilir ve daha masraflıdır. Bu basılı materyallerde işletmelerin olmazsa olmazlarındandır. Mevcut müşteriyi elde tutmanın en iyi yollarından biri basılı yayıncılıktır. Lakin hazırlanan bu grafik tasarım işleri işletmelere yeni müşteriler kazandırmak konusunda yetersiz kalıyor. İşletmeler için bundan sonra dijital dünyaya yapılan bir yolculuk başlıyor.

Peki dijital dünyada nasıl yer edinirim?
Kulaktan kulağa tanıtım devri artık kapanmış bulunmakta. Büyümek isteyen işletmeler dijital pazarlamanın gücünün ve öneminin farkında. İşletmeler, kendi imkanlarıyla asla ulaşamayacağı potansiyel müşterilere, dijital pazarlama ile kısa zamanda ulaşmaktadırlar.

Mona Dijital olarak işletmelere verdiğimiz hizmetlerden bahsedelim.

İlk atılması gereken adım nedir? Süreç nasıl işler? Nasıl sonuçlanır ve işletmem dijital dünyada kendine bir yer edinir? Potansiyel müşterilere nasıl ulaşırım? Onlara istedikleri hizmetleri nasıl verebilirim?

Her büyük firmanın yada markanın kendine özgü bir kurumsal kimliği vardır.

grafik tasarım kurumsal kimlik

Doğru hazırlanmış bir kurumsal kimlik, sektörde bir yeriniz olduğunu, artık bende varım diyeceğinizi ve farklı olduğunuzu müşterilerinize ve rakiplerinize göstermenin en iyi yoludur. Sektörünüze özel size özgün bir kurumsal kimlik çalışması hem basılı işlerde hem de dijital ortamda akılda kalıcılığınızı arttırır. İşletmenizin olmazsa olmazı kurumsal kimliğiniz sizin vitrininizdir. Vitrininiz ne kadar akılda kalıcı ve ne kadar özgün çizgilerde olursa, müşterilerinizde sizi o derece hatırlar ve konuyla ilgili ilk akla gelen işletme olursunuz. Tabi bu kurumsal kimliğinizi dijital dünyaya da olduğu gibi taşımak gerekmektedir. Çünkü asıl müşteri potansiyel müşteridir ve potansiyel müşteriler sizi dijital dünyada yani Google, Bing, Yandex gibi arama motorlarında ve sosyal medyada arıyorlar.

Artık ikinci aşamaya geçebiliriz. Doğru hazırlanmış bir web sitesi.

web tasarım & programlama web sitesi

Mona Dijital olarak bir firma yada markaya web sitesi hazırlarken çeşitli analizler yaparız. Firma, sektör ve rakip analizi yaparak işe başlarız. Bu analizler ışığında profesyonel, kurumsal kimliğinizi ortaya koyan, son teknoloji yazılımlarla mobil uyumlu, Google Seo altyapısına sahip web sitesi hazırlıyoruz. Doğru anahtar kelimeleri belirleyip işletmenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için çalışmalar yapıyoruz.

Son aşama… Potansiyel müşterilere ulaşmak. Sosyal medya yönetimi...

sosyal medya yönetimi sosyal medya yönetimi

Kurumsal kimlik ve Web tasarım & programlama aşaması tamamlandıktan sonra sosyal medya dünyasına adım atmak için gerekli ön hazırlıkları yapıyoruz (Hesap kurulumları, kapak ve profil görselleri, firma hakkındaki gerekli bilgilerin profillere eklenmesi vb...). Düzenli gönderi paylaşımları ve doğru #Hashtag belirlemeleri ile yapılan paylaşımlarda, takipçi ve müşterilerinizden geri bildirimler alarak en iyiyi bulana kadar çalışmalara devam ediyoruz. Özgün görsel ve içerik hazırlıkları yapıyoruz. Aylık olarak takipçi hareketlerini sizlere raporlayıp, bu raporu doğru bir şekilde yorumlayıp bir sonraki ayda yapılacaklar için strateji belirliyoruz.

Firmanızın sürekli olarak arama motorlarında ve sosyal mecralarda göz önünde olabilmesi için, sürekli güncel tutmamız gerekiyor. Google, Bing, Yandex, Instagram, Facebook vb… tüm mecralarda sürekli var olabilmenin anahtarını elimizde tutuyoruz.

Sizde firmanızı dijital dünyaya taşıyıp rakiplerinizden ön planda olmak istiyorsanız, hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle irtibata geçin. İster Whatsapp’tan, ister site iletişim formlarından bize ulaşın, biz sizi arayalım. İletişim için tıklayın...